هدف از تبلیغات چیست؟

هدف از تبلیغات چیست؟

فهرست مقاله

تبلیغات ساده‌ترین و مؤثرترین راه برای جلب‌توجه مخاطب به برند شماست. برخلاف دیگر اشکال بازاریابی، تبلیغات به‌جای افراد، گروه‌هایی مشخص از مردم را هدف قرار می‌دهد و معمولاً از طریق انواع رسانه‌ها از جمله تلویزیون، رادیو، روزنامه، مجله و اینترنت اجرا می‌شود.

جدای از جلب‌توجه مشتریان بالقوه به محصول شما، اهداف زیادی برای ایجاد یک تبلیغ برای برند شما وجود دارد. همچنین، شما باید تفاوت بین تبلیغات و بازاریابی را بدانید. اگر هنوز مطمئن نیستید که تبلیغ شما باید چه هدفی را دنبال کند، این مقاله به شما کمک می‌کند تا اهداف مختلف تبلیغات را به طور کامل درک کنید.

انواع مختلف تبلیغات چیست؟

ریشهٔ تبلیغات به دوران باستان بر می‌گردد. اما اخیراً به لطف فناوری‌های جدیدی که به مصرف‌کنندگان اجازه می‌دهد از کانال‌های تبلیغاتی سنتی اجتناب کنند، رویه تبلیغات به‌شدت تغییر کرده است.

رسانه‌های چاپی نیز متحمل زیان‌های زیادی شده‌اند، به‌طوری‌که بسیاری از مردم برای به‌روزرسانی اخبار روزانه خود، به‌جای خرید روزنامه، از رسانه‌های دیجیتال آنلاین استفاده می‌کنند. شرکت رسانه دیجیتال، طبق تعریف، شرکتی است که تمام رسانه‌های خود را از طریق فضای دیجیتال تولید می‌کند. بررسی‌های اخیر نشان داده است که درآمد تبلیغات روزنامه‌ها در دو دهه گذشته به طور پیوسته کاهش‌یافته است. این بدان معناست که به‌عنوان یک کارآفرین یا بازاریاب، باید فراتر از روش‌های سنتی تبلیغات نگاه کنید تا به مشتریان بالقوه بیشتری دسترسی پیدا کنید. خوشبختانه، استراتژی‌های تبلیغات دیجیتال گزینه‌های ارزشمندی هستند. اگرچه چشم‌انداز دیجیتال مدام در حال تغییر است، اما همچنان بهترین نوع تبلیغات برای اکثر شرکت‌ها است.

اهداف تبلیغات چیست؟

تبلیغات سه هدف اصلی دارد: اطلاع‌رسانی، متقاعدکردن و یادآوری؛ بنابراین، هرزمان که تبلیغی برای برند خود ایجاد می‌کنید، مطمئن شوید که این سه هدف را ارائه می‌دهد.

اطلاع‌رسانی

هنگامی که محصول یا خدمات جدیدی را راه‌اندازی می‌کنید، باید مصرف‌کنندگان هدف خود را از آن آگاه کنید. اینجاست که تبلیغات به کار می‌آید. بدون تبلیغ محصولات یا خدمات خود، برای دستیابی به فروش قابل‌قبول، راه دشواری را در پیش دارید. زیرا تعداد کمی از مصرف‌کنندگان بالقوه از آنها آگاه خواهند شد. از اینکه یک تبلیغ ساده چقدر می‌تواند مؤثر باشد تا کجا می‌تواند پیش برود شگفت‌زده خواهید شد.

یک تبلیغ برند شما را به بازار هدفتان معرفی می‌کند. قبل از اینکه بتوانید مشتریان خود را متقاعد کنید که محصول یا خدمات شما در بازار بهترین است، باید به آنها اطلاع دهید که چنین محصولی وجود دارد و در ابتدایی‌ترین سطح چه کاری انجام می‌دهد. علاوه بر این، اگر شرکت شما راه‌حل‌های پیچیده‌ای دارد، ممکن است از اطلاع‌رسانی به مشتریان خود در مورد نحوه عملکرد محصول یا خدمات و نحوه کمک به آنها سود ببرید. یک آگهی آموزنده معمولاً دارای چندین بخش است و علاوه بر شناساندن محصول و برند به مخاطب، بر روی توضیح ویژگی‌های یک محصول یا خدمات و مزایای آن برای مشتریان متمرکز است.

متقاعدکردن

برای اینکه بتوانید رقبا را شکست دهید، باید مشتریان هدف خود را متقاعد کنید که محصول یا خدمات شما بهتر از بقیه است. این همان کاری است که یک تبلیغ متقاعدکننده انجام می‌دهد. هنگامی که مشتریان هدف خود را از محصول یا خدمات خود مطلع کردید، باید به آنها کمک کنید تا بفهمند چرا باید شما را انتخاب کنند، نه هر برند دیگری را.

شرکت‌های مختلف از رویکردهای متفاوتی استفاده می‌کنند، از جمله تأکید بر کیفیت محصول، خدمات، ویژگی‌های انحصاری، ایمنی محیطی، فناوری‌های پیشرو و هزینه‌های پایین. تبلیغ متقاعدکننده شما باید احساسات مشتریان هدف شما را جلب کند تا بتوانید در دل آنها بنشینید.

توسل به عواطف یا احساسات مشتری یکی از مؤثرترین تکنیک‌ها در تبلیغات است. حتی زمانی که یک مشتری به دنبال دلایل منطقی برای خرید محصول یا خدمات شما می‌گردد، توانایی شما برای استفاده از احساسات او راهی عالی برای افزایش شانس شما جهت دریافت پاسخ مثبت است.

یادآوری

یک تبلیغ موفق باید مزایای محصول یا خدمات شما را به مشتریان یادآوری کند، به این معنی که باید پیام برند شما را به‌سادگی به بازاری که قبلاً به‌خوبی تثبیت شده است، برساند. در اینجا شما باید برند و محصولتان را در ذهن مخاطب یادآوری کنید

اگر مدام مزایای محصول یا خدمات خود را به مشتریان خود یادآوری نکنید، رقبای جدید از راه می‌رسند و آنها را از شما می‌دزدند. به‌عنوان‌مثال، اگر دستمال‌کاغذی تولید می‌کنید، باید نرمی، دوام و مقرون‌به‌صرفه بودن محصول خود را به مشتریان خود یادآوری کنید. این کار باید مرتب انجام شود، حتی اگر مشتریان قبلاً از آن آگاه باشند. این کار کمک می‌کند تا برند و پیام برند شما در ناخودآگاه ذهن مخاطب حفظ شود.

سخن آخر

هنگامی که یک شرکت به دنبال افزایش شناخت نام تجاری یا محصول خود به‌عنوان بخشی از سیاست برندسازی خود در بازاریابی است، باید از تبلیغات استفاده کند. اگرچه کانال‌های تبلیغاتی مختلفی برای دستیابی به این اهداف تبلیغاتی در دسترس است، اما توانایی شما در انتخاب و استفاده از رسانه تبلیغاتی مناسب با هدفتان و شناخت قوانین موثر بر تبلیغات، تعیین‌کننده موفقیت شما خواهد بود.

 

منابع:

آموزش های پیشنهادی مدرس نوین

Thanks! Copy your coupon code

first

Minimum order of $25

Get 10% off now!
ورود | ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد