بازاریابی محتوا چیست؟ چرا مهم است؟

فهرست مقاله

معمولاً کسب‌وکارها سرمایه‌گذاری قابل‌توجهی در ساخت برنامه‌های بازاریابی محتوا انجام می‌دهند. اما چرا؟ ثابت شده است که بازاریابی محتوا موفقیت چشمگیری را به ارمغان می‌آورد. بازاریابی محتوا یکی از مؤثرترین روش‌ها برای افزایش جذب مخاطب، توسعه حضور برند شما و افزایش فروش و همچنین یک روش رشد حیاتی برای اکثر مشاغل است.

محتوا بخش اساسی همه اشکال بازاریابی است. امروزه، 93 درصد از شرکت‌ها، ارائه محتوای مرتبط را در اولویت قرار می‌دهند و این به این دلیل است که محتوا راهی مؤثر برای دستیابی به خریداران و افزایش درآمد است.

بازاریابی محتوا بر ایجاد و توزیع محتوای مرتبط به مخاطبان هدف شما تمرکز دارد. می‌توان از آن برای جذب، تعامل و آموزش مشتریان بالقوه استفاده کرد تا بتوانند برای خرید، تصمیمات آگاهانه‌ای اتخاذ کنند. محتوا را می‌توان هم از طریق کانال‌های ارگانیک و هم پولی ارسال کرد. توزیع ارگانیک شامل وب‌سایت شما، خبرنامه‌های ایمیل و کانال‌های رسانه‌های اجتماعی است. نمونه‌هایی از کانال‌های توزیع پولی نیز شامل بازاریابی توسط موتور جستجو و محتوای حمایت شده است.

ارسال منظم پست‌های وبلاگ، مقالات، ویدئوها، کتاب‌های الکترونیکی و سایر محتواها می‌تواند به خریداران احتمالی شما کمک کند تا بفهمند محصولات و خدمات شما چگونه می‌توانند مشکلاتشان را حل کنند. پس باید گفت که یک برنامه محتوای استراتژیک می‌تواند منجر به رهبری بازار و رشد واقعی کسب‌وکار شود.

 

برخی از مزایای بازاریابی محتوا چیست؟

چه فروش سازمان شما مربوط به مشاغل و چه به سایر مصرف‌کنندگان مرتبط باشد، یک برنامه بازاریابی محتوای خوب می‌تواند یکی از راه‌های تبلیغات موثر و فوق‌العاده مفید برای جذب مشتریان آنلاین و ایجاد انگیزه در آنها برای خرید باشد. در ادامه چند روش بازاریابی محتوا که می‌تواند به شما در تبدیل مشتریان بالقوه به خریدار و در نهایت فروش بیشتر کمک کند، آمده است.

 

رشد آگاهی از برند

محتوایی که در مورد موضوعات مرتبط، به‌موقع یا مهم صحبت می‌کند، می‌تواند به شما کمک کند تا اعتبار نام شرکت خود را افزایش دهید. می‌توانید از پست‌های وبلاگ یا رسانه‌های اجتماعی برای پیوستن به گفتگوهایی که در مورد این موضوعات در حال انجام است استفاده کنید تا مخاطبان هدف را با شرکت خود آشنا کنید.

 

تقاضا ایجاد کنید

همچنین می‌توانید از محتوا برای ایجاد تقاضا برای محصولات یا خدمات خود استفاده کنید. پست‌های وبلاگ یا محتوای طولانی مانند کتاب‌های الکترونیکی و مقالات ایجاد کنید تا در آن بتوانید مورد موضوعاتی بحث کنید که نه‌تنها مخاطبان هدف شما نشانه می‌گیرد، بلکه یک نیاز فوری به محصولات یا خدمات شما ایجاد می‌کند.

 

بازدیدکنندگان ارگانیک را هدایت کنید

بهینه‌سازی محتوا برای جستجو می‌تواند به جذب بازدیدکنندگان ارگانیک به وب‌سایت شما کمک کند، این کار به شما فرصت‌های بیشتری برای فروش می‌دهد. کلمات کلیدی اصلی که توسط مخاطبان در موتورهای جستجو بیشتر سرچ شده را در صفحات وب‌سایت خود بگنجانید.

 

ایجاد اعتماد

محتوا می‌تواند به شما کمک کند تخصص خود را در مورد موضوعات مرتبط بیان کنید. این کار باعث ایجاد اعتماد در بین مخاطبان کلیدی می‌شود و شما را از رقبای خود متمایز می‌کند. برای نشان‌دادن دانش خود از محتوای طولانی مانند پست‌های وبلاگ استفاده کنید تا بتوانید عمیق‌تر آنچه می‌دانید را به نمایش بگذارید.

 

کسب وفاداری مشتری

ایجاد محتوای آموزشی مانند راهنماها یا ویدئوها در مورد نحوه استفاده از محصول یا خدمات، می‌تواند به شما کمک کند تا مشتریان فعلی را حمایت و خوشحال کنید. این کار باعث می‌شود تا مشتریان برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت شما بازگردند. همچنین احتمال خریدهای مکرر و وفاداری به شرکت شما را افزایش می‌دهند.

 

چگونه باید یک استراتژی محتوا ایجاد کرد؟

استراتژی محتوای سازمان‌های بزرگ از استراتژی بازاریابی کلی پشتیبانی می‌کند. یک استراتژی محتوا معمولاً شامل شخصیت‌های مخاطب، موضوعات، کانال‌های توزیع و روندی برای انتشار است. اهداف بازاریابی محتوا ممکن است شامل رتبه‌بندی برای کلمات کلیدی خاص، افزایش دانلودها یا جذب مشتریان جدید باشد.

به‌عنوان بخشی از ایجاد استراتژی محتوا، برخی از سازمان‌ها نقشه محتوا را نیز توسعه می‌دهند. نقشه محتوا به این می‌پردازد که چه نوع محتوای خاصی باید در مراحل مختلف سفر خریدار ارائه شود. بازاریابان با درک عمیق از سفر خریدار معمولی خود و همچنین نیازهای مشتریان خود، می‌توانند خریداران بالقوه را با محتوای بسیار مرتبط و تأثیرگذار هدف قرار دهند. در ادامه برخی از مراحل رایج در نقشه محتوا آورده شده است:

 

اطلاع

مشتریان بالقوه در این مرحله می‌دانند به چه چیز نیاز دارند؛ اما ممکن است ندانند که شرکت شما آن محصول یا خدمات را ارائه می‌دهد و یا اصلاً شرکت شما وجود دارد. نقش و هدف از این محتوا ایجاد آگاهی و شناساندن برند و محصول شماست.

علاقه

در مرحله علاقه، مشتریان بالقوه می‌دانند که مشکلی دارند که باید به آن رسیدگی کنند و از وجود شرکت شما نیز آگاه هستند. محتوای در این فاز در مورد چگونگی حل چالش‌های رایج بحث می‌کند و شرکت شما را به‌عنوان یک راه‌حل معرفی می‌کند.

تصمیم

مشتریانی که در مرحله تصمیم‌گیری هستند آماده خریدند؛ اما هنوز تصمیم نگرفته‌اند که از کدام شرکت خرید کنند. توصیفات مشتریان قبلی و دائمی شما، داستان‌هایی از موفقیت شرکت یا مطالعات موردی که شرکت شما را نسبت به رقبا برتری می‌بخشد، برای مرحله تصمیم‌گیری عالی هستند.

وفاداری

هنگامی که مشتری بالقوه تا انتهای مسیر پیش می‌رود و خرید انجام می‌دهد، محتوا می‌تواند اطمینان ایجاد کند که این مشتری در درازمدت وفادار بماند. برای این هدف می‌توانید از راهنماها یا ویدئوهای آموزشی استفاده کنید تا به مشتریان فعلی آموزش دهید که چگونه از محصول یا خدمات خود بیشترین بهره را ببرند.

 

سخن آخر

ایجاد استراتژی بازاریابی محتوا یکی از مهم‌ترین مراحلی است که می‌توانید برای تیم بازاریابی خود انجام دهید و تقریباً محتوا اساس تمام تلاش‌های بازاریابی امروزی است. برای به‌دست‌آوردن بیشترین ارزش از برنامه بازاریابی محتوای خود، مهم است که برای همگام نگه‌داشتن تیم خود با اهداف گسترده‌تر سازمان خود شروع و آن اهداف را با یک برنامه محتوایی هماهنگ کنید.

 

منابع:

آموزش های پیشنهادی مدرس نوین

Thanks! Copy your coupon code

first

Minimum order of $25

Get 10% off now!
ورود | ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد