صفحه اصلی وب‌سایت شما باید شامل چه عناصری باشد؟

عناصر صفحه اصلی وب‌سایت

فهرست مقاله

صفحة اصلی وب‌سایت شما، مسئول جذب اکثر ترافیک وب‌سایت شما است. صفحه اصلی شما نیاز به استفاده از آیتم‌های زیادی دارد. به‌جای اینکه آن را مانند یک صفحه فرود اختصاصی، حول یک عمل خاص در نظر بگیریم، باید برای ارائه خدمت به مخاطبان مختلف، طراحی و برای انجام این کار باید به طور مؤثر هدف‌گذاری شود. به‌عبارت‌دیگر، شما باید عناصری را در صفحه اول خود بگنجانید که باعث جذب ترافیک، آموزش بازدیدکنندگان و دعوت و انتقال آنها به صفحات مدنظر خودتان در وب‌سایت شود.

افراد در طول مصاحبه‌های شغلی در بهترین حالت خود ظاهر می‌شوند. موهایشان را مرتب می‌کنند و بهترین لباس‌هایشان را می‌پوشند. خلاصه، سعی می‌کنند بهترین برداشت ممکن را داشته باشند.

هر بار که شخص جدیدی وارد صفحه اصلی وب‌سایت شما می‌شود، کسب‌وکار شما به‌نوعی وارد «مصاحبه شغلی» می‌شود. مردم آنچه را که می‌بینند با جزئیات نقد می‌کنند، نظری در مورد شما ایجاد می‌کنند و تعیین می‌کنند که آیا ارزش آشنایی بیشتر و تجارت با آن را دارید یا خیر.

آیا صفحه اصلی وب‌سایت شما اولین برداشت درست را ایجاد می‌کند؟

حقیقت این است که اکثر وب‌سایت‌های کسب‌وکار در این زمینه خوب عمل نمی‌کنند. اغلب اولین چیزی که مخاطبان در وب‌سایت شما با آن مواجه می‌شوند، یعنی صفحه اصلی شما، می‌تواند نقش مهمی در این مورد داشته باشد. باید توجه داشته باشید که مأموریت صفحه اول وب‌سایت شما این است که مخاطبان را به صفحهٔ دو ببرد.

در ادامه به شما توضیح خواهیم داد که دقیقاً چه چیزی باید در صفحه اصلی شما وجود داشته باشد تا آنها را وارد صفحه دوم کرده و رابطه تجاری خود را شروع کنید.

در این مقاله، ما به جزئیات از جمله موارد زیر می‌پردازیم:

  • نحوه ایجاد پیام‌های صفحه اصلی که فوراً برای مشتریان بالقوه شما ارزش ایجاد کند
  • اولویت شماره 1 صفحه اصلی شما باید چه باشد و چرا؟
  • عناصری که باید وجود داشته باشند که صفحه اصلی شما را به یکی از قدرتمندترین ابزارهای فروش تبدیل کند.

ایجاد پیام‌های حاوی ارزش برای مخاطب در صفحه اصلی وب‌سایت

به‌عنوان یک خریدار، وقتی خدمات یا محصولاتی را پیدا می‌کنیم که علاقه‌مند به خرید آن هستیم و برای اطلاعات بیشتر از صفحه اصلی شرکت بازدید می‌کنیم، معمولاً به دنبال پاسخ‌های خاصی هستیم.

شاید بخواهیم در مورد یک ویژگی خاص بیشتر بدانیم، قیمت محصول چقدر است، چه چیزی آن را از سایر محصولات متمایز می‌کند، یا اینکه آیا واقعاً مطابق وعده‌داده‌شده عمل می‌کند یا خیر. به هر دلیلی، ما به دنبال اطلاعاتی هستیم که به ما کمک کند بفهمیم آیا می‌توانیم به این شرکت اعتماد کنیم؟

برای مشتریان بالقوه شما نیز همین‌طور است. وقتی آنها برای کسب اطلاعات بیشتر به وب‌سایت شما می‌آیند، برایشان مهم نیست که کل داستان برند شما را بدانند. آنها می‌خواهند بدانند برند شما چه محصولات و یا خدماتی برای آنها دارد و چگونه کسب‌وکار شما مشکلات آنها را حل می‌کند.

به آخرین خریدی که یا به‌صورت آنلاین انجام داده‌اید فکر کنید. حتماً در مورد آن تحقیق کرده‌اید و تجربه خرید مثبتی داشته‌اید. به یاد بیاورید که کدام یک از گزینه‌های زیر در خرید شما دخیل بوده و شرکت موردنظر شما در مورد آن توضیحاتی آورده است.

  • آیا شرکت برای توضیح اینکه چگونه محصولات و خدمات آنها نیازهای شما را برآورده می‌کند، زمان صرف کرده است؟
  • آیا از صفحه اصلی خود برای توضیح محل قرارگیری، نحوه تأسیس و به اشتراک گذاشتن برخی از تصاویر جوایزی که برنده شده‌اند استفاده کرده‌اند؟

حتماً گزینه اول بوده است، زیرا اگر تنها کاری که یک کسب‌وکار انجام می‌دهد صحبت درباره خودش باشد، این مسئله کمکی به شما برای تصمیم گیری در مورد اینکه آیا آنها مستحق پول شما هستند یا خیر، نمی‌کند.

اگر می‌خواهید وب‌سایت شما مشتریان بالقوه را به مشتری واقعی تبدیل کند، باید در مورد اینکه چگونه کسب‌وکار شما می‌تواند نیازهای آنها را برآورده کند، توضیح دهید و این کار را باید از صفحه اصلی خود شروع کنید.

 

ناوبری بصری قابل‌درک و ساده

از ویژگی‌های یک وب‌سایت خوب، ناوبری بصری ساده و قابل درک است. ناوبری شما باید حتی برای افرادی که برای اولین‌بار از وب‌سایت شما بازدید می‌کنند، به‌راحتی قابل‌درک باشد تا آنچه را که نیاز دارند راحت پیدا کنند.

این بدان معنی است که باید اقدامات کلیدی که هرکسی در وب‌سایت شما انجام می‌دهد را در نظر داشته باشد. برای مثال، اگر وبلاگ شما پرترافیک‌ترین صفحه شماست، از طریق ناوبری خود به‌راحتی برای آن دسترسی ایجاد کنید.

 

ایجاد یک فراخوان برای اقدامی واضح

وقتی شخصی به صفحه اصلی شما  یا هر صفحه‌ای در وب‌سایت شما می‌رسد، باید مشخص باشد اقدامی بعدی که می‌خواهید انجام دهد، چیست. در صفحه اصلی شما، این اقدام معمولاً می‌تواند شامل در خواست اشتراک ایمیل و یا درخواست مشاوره باشد. با تیم خود صحبت کنید و تصمیم بگیرید که قصد دارید افراد پس از ورود به سایت شما چه اقداماتی انجام دهند.

نکات برجسته محتوای شما

ازآنجایی‌که محتوای شما قلب استراتژی بازاریابی شما است، مردم را با برجسته‌کردن محتوای خود تشویق کنید تا محتوای شما را در صفحه اصلی‌تان مشاهده کنند.

مقالات وبلاگ، وبینارها، پادکست‌ها و سایر محتوای شما تخصص شما را نشان می‌دهد و به شما در ایجاد اعتماد کمک می‌کند. این موارد همچنین به کاربران یک گزینه کم‌خطر برای شروع رابطه با برند شما را ارائه می‌دهند.

نظر مشتری یا اثبات اجتماعی

تحقیقات نشان می‌دهد که ۷۹ درصد از مصرف‌کنندگان به نظرات و توصیه‌های آنلاین به‌اندازه توصیه‌های شخصی دوستان یا همسالان خود اعتماد دارند؛ بنابراین، اگر شرکت شما نظرات مثبتی از مشتریان قبلی یا فعلی شما دارد، روی آنها سرمایه‌گذاری کنید.

مروری بر خدمات و امکانات

درست است که نمی‌خواهید در صفحه اصلی خود به جزئیات محصول یا خدمات خود بپردازید، اما همچنان مهم است که خلاصه‌ای مختصر برای درک مخاطبانتان بیاورید و به آنها بگویید که آنچه را که به دنبال آن هستند دارید.

وجود اطلاعات محصول یا خدمات در صفحه اصلی به شما مکانی می‌دهد تا بازدیدکنندگان را به آنچه که به دنبال آن هستند پیوند دهید و به صفحه شما کمک می‌کند تا رتبه بالاتری برای آن خدمات در موتورهای جستجو کسب کند.

گنجاندن اطلاعات تماس در صفحه اول وب‌سایت

چند بار به پشتیبانی فنی یا خدمات مشتری نیاز داشته‌اید، اما نتوانسته‌اید شماره‌تلفنی را در وب‌سایت پیدا کنید؟ پس مشتریان بالقوه خود را در این موقعیت قرار ندهید. بازدیدکنندگان باید بتوانند اطلاعات تماس شما را به‌راحتی در صفحه اصلیتان پیدا کنند. اطلاعات تماس معمولاً در پاورقی نوشته می‌شود و باید شامل آدرس پستی، آدرس ایمیل و شماره‌تلفن باشد.

طراحی ساده فرایند خرید

وقتی نسخه ساده‌شده‌ای از مراحلی را که مشتریان بالقوه‌تان برای خرید از شما باید طی کنند، ارائه می‌دهید، آنچه را که باید انجام دهند روشن می‌شود و کار با شما را آسان می‌کند. هر چه طراحی و روند خرید از وب‌سایت شما ساده‌تر باشد، مشتریان بهتر با آن ارتباط برقرار می‌کنند و آنها به‌جای سردرگم شدن در وب‌سایتتان، بیشتر درگیر کسب‌وکار شما می‌شوند.

سخن آخر

صفحه اصلی سایت شما اولین جایی است که هر بازدیدکننده از کسب‌وکار شما می‌بیند. افراد قبل از اینکه تصمیم خود را برای تبدیل‌شدن به مشتری بگیرند، صفحه اصلی شما را بررسی می‌کنند تا ایده‌ای در مورد آنچه می‌فروشید، دلیل اهمیت آن برای آنها و اینکه چگونه می‌توانند از آنچه شما ارائه می‌دهید بهره ببرند، بیابند. شما می‌توانید با استفاده از عناصر ذکر شده در این مقاله، تأثیر درخشانی بر مخاطب در اولین بازدیدش از وب‌سایتتان داشته باشید.

منابع:

آموزش های پیشنهادی مدرس نوین

Thanks! Copy your coupon code

first

Minimum order of $25

Get 10% off now!
ورود | ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد