راز تاثیر عزت نفس و عملکرد فروش !

فهرست مقاله

مهم ترین کشف روانشناسی تصویر ذهنی توجه به نقش مرکزی و کلیدی عزت نفس است.عزت نفس شما مشخص می کند که شما خودتان را دوست دارید( چقدر به خود احترام می گذارید ،چقدر از حل کردن مسایل لذت می برد ،از موقعیت های جدید نمی ترسید و..)اینکه چقدر خودتان را دوست دارید عامل تعیین کننده شخصیت شما و همه اتفاقاتی است که برایتان رخ می دهد.

میزانی که خودتان را در هر زمینه ای دوست دارید تعیین کننده عملکرد و موثر بودن شما را در آن زمینه است .مشخص می کند که چه درآمدی خواهید داشت ،چگونه لباسی می پوشید ،چگونه با دیگران کنار می آیید ،چقدر فروش می کنید و کیفیت زندگی شما چگونه است .

کسی که به واقع خودش را دوست داشته باشد (بی قید و شرط)از عزت نفس زیادی برخوردار است و بنابراین تصویر ذهنی مثبت دارد.و وقتی به واقع خودتان را در نقش معینی دوست داشته باشید،در بهترین حد خود ظاهر می شوید.

هر چه خودتان را بیشتر دوست بدارید ،دیگران را هم بیشتر دوست خواهید داشت.هر چه دیگران را بیشتر دوست بدارید،آنها هم متقابلا شما را بیشتر دوست خواهند داشت و به همین اندازه تمایل بیشتری برای خرید کردن از شما خواهند داشت و شما را به دوستانسان بیشتر معرفی خواهند کرد.

اشخاص با عزت نفس بالا با اشخاص عزت نفس بالا ازدواج میکنند،والدین با عزت نفس زیاد فرزندان با اعتماد به نفس تربیت می کنند .ریس با عزت نفس بالا فروشندگان با عزت نفس بالا تربیت می کنند .زنان و مردانی که دارای عزت نفس بالا هستند ،معیارها و استاندارد های شاخص تری بر خود انتخاب می کنند ،از نظم و انضباط بیشتری بر خوردارند و با دیگران بهتر کنار می آیند.اغلب خوشحال تر و موفق تر از دیگران هستند.

 

عزت نفس و عملکرد فروش

هر چه در یافتن مشتری احتمالی ،برقراری ارتباط موثر،شناسایی نیازها،معرفی محصول و خدمات خود،پاسخ دادن به اعتراضات ، قطعی کردن فروش و فروش های بعدی خودتان را بیشتر دوست بدارید ،در هر یک از این زمینه ها بهتر ظاهر می شوید.

کسی که در زمینه ای خودش را دوست ندارد و یا احساس بد و ضعف به خودش دارد ،در آن زمینه نمایش بد به تماشا می گذارد.فروشندگانی که از عزت نفس کم بر خوردار هستند و خودشان را دوست ندارند،دیگران را هم دوست ندارند.و در نتیجه نمی توانند با مشتریان رابطه دوستانه و خوشاند بر قرار کنند.به دلیلی،مشتریان هم از آنها خوششان نمی آید و به آنها اعتماد نمی کنند و ترجیح می دهند از شخص دیگری خرید کنند.

نتیجه اینکه خودتان را به چه اندازه ای دوست دارید عامل تعیین کننده موفقیت شما در فروش و کسب درآمد است.در واقع،این مشخص می کند که در ابعاد مختلف زندگی خود تا چه اندازه موفق هستید.

 

برگرفته از کتاب روانشناسی فروش،نویسنده :بریان تریسی

آموزش های پیشنهادی مدرس نوین

Thanks! Copy your coupon code

first

Minimum order of $25

Get 10% off now!
ورود | ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد