یازده اقدام کلیدی برای افزایش بهره‌وری شخصی

افزایش بهره‌وری شخصی

فهرست مقاله

بهره‌وری شخصی وجه تفاوت میان کسانی است که در زمینه های انتخابی خود موفق می شوند ، و کسانی که از این مهم باز می مانند.موفقها و کسانی که در راس قرار می گیرند ، آموخته اند که چگونه در زمان کمتری به اوج موفقیت برسند.افزایش بهره‌وری اقدام مهمی است که برای دستیابی به هدف های شخصی و حرفه ای و پدید آوردن موفقیتی که برای آن تلاش می کنید،صورت می دهید.

برای رسیدن به سطح بالای بهره‌وری شخصی به یازده توصیه کلیدی زیر عمل کنید:

۱- هدف های واضح و روشنی در نظر بگیرید و آنها را مکتوب کنید

از آنجایی که بهره‌وری بالاتر با هدف های روشن شروع می شود،همانطور که می دانید ، هدف باید مشخص و قابل اندازه گیری باشد تا راهنمای رفتار شما گردد.باید باورهای شما را منعکس کند و دسترسی به آن در حد توان شما باشد..هدف و ارزشهای شما باید همخوان باشند.و سر انجام ،هدف باید محدود به زمان مشخص باشد و برای اینکه حالت واقعی به خود بگیردوباید مکتوب باشد.هر چه هدف شما روشن تر و مشخص تر باشد،احتمال اینکه در مدت زمان کمتری به آن برسید افزایش می یابد.

 

۲-برنامه عمل روشنی بنویسید

اگر می خواهیدبهره‌وری شما به مقدار زیاد افزایش پیدا کند،برنامه عمل روشنی برای دستیابی به هدف خود بنویسید.در ازای هر یک دقیقه که صرف برنامه ریزی دقیق می کنید،می توانید ده دقیقه در اجرا صرفه جویی کنید.

[message_box bg_color=”rgb(245, 245, 245)” text_color=”light”]

[row v_align=”middle” h_align=”center”]

[col span__sm=”12″]

فهرستی از همه کارهایی که برای دستیابی به هدفتان لازم دارید ،تهیه کنید.همه روزه فهرستی از کارهایی که تا پایان روز باید انجام دهید،تهیه نمایید.همیشه بر اساس این فهرست کار کنید.روی کاغذ بیندیشید.این کار به شما امکان می دهد که در مسیر حرکت کنید.در ضمن ،مدرکی برای دستاوردها و موفقیت های خود در اختیار خواهید داشت.به محض اینکه این توصیه را در کارتان لحاظ میکنید،به نتایج فوق العاده می رسید .تهیه یک فهرست و عمل کردن از روی آن تا ۲۵ درصد یا بیشتر بر بهره وری شما می افزاید.

[/col]

[/row]

[/message_box]

 

۳-اولویتهای خود را مشخص سازید

قبل از اینکه دست به کار شوید ،فهرست خود را بررسی کنید.فعالیتهای مهم را مشخص سازید و کارتان را با انجام دادن آن ها شروع کنید.کارهای پر ارزش و پر‌اهمیت نتایج بزرگ بر جای می گذارند.کارهای کم اهمیت و کم ارزش یا نتیجه ای بر جای نمی گذارند و یا نتایج آنها محدود و معدود است.

 

۴-تمرکز داشته باشید و اجازه ندهید حواستان پرت شود

در این مرحله ،کار با ارزش بالایی را انتخاب کنید،بلافاصله روی آن دست به کار شوید و آن قدر در انجام دادن آن کار باقی بماند تا به انتهای خود برسد.توجه کردن با تمام وجود روی یک کار و تمام کردن آن ،سبب می شود که کارتان را سریع تر به انتها برسانید.وقتی با تمام  وجود روی کارتان متمرکز می شوید،می توانید در زمان خود تا ۸۰ درصد صرفه جویی کنید.

 

۵-بر مدت روز کاری خود بیفزایید، و در ضمن استراحت های خود را بیشتر کنید.

وقتی روزتان را زودتر شروع می کنید،وقتی در وقت صرف ناهار به جای خوردن ناهار کار میکنید ،وقتی کمی دیرتر در پایان روز دست از کار می کشید،یکی از بالاترین بهره وریها را در زمینه کاری خود به دست می آورید.زودتر شروع کردن و دیرتر تمام کردن در روز ،سببی است که هم در صبح و هم در عصر با ترافیک کمتری روبه‌رو شوید.این کار سبب می شود بدون اینکه لطمه ای به سبک زندگی شما بخورد ، روزی دو یا سه ساعت بهره‌وری کار بیشتری داشته باشید.

در ضمن ،باید زمان های استراحت مشخص داشته باشید.شاید بتوانید این بار با تعطیلات آخر هفته خود شروع کنید.می توانید در مواقعی به مرخصیهای دو یا سه روزه بروید.وقتی به مرخصی می روید ، به کارتان فکر نکنید اهداف دیگر زندگیتان برسید.(مانند سلامتی ،روابط، تغییر و…)این گونه ذهن شفاف‌ ‌تری پیدا می کنیدو بر انرژی‌تان افزوده می شود.از افزایش بهره‌وری که نصیبتان می شود،حیرت‌‌زده می شوید.

 

۶- در کارتان تلاش بیشتری بکنید

وقتی سرکارتان هستید،با تمام وجود تمرکز داشته باشید.محیط کار را به یک محیط آموزشی که در آن معاشرت و صحبت کردن با بکدیگر امر پذیرفته شده ای است ،تبدیل نکنید.در محل کار سرتان را پایین بیندازید و تا زمانی که در آنجا وجود دارید،با تمام وجود کار کنید.بسیاری از کسانی که از این قاعده پیروی کرده اند ،توانسته اند بهره‌وری خود را دو برابر کنند و سریع تر از زمانی که فکر می کردند،به هدفشان دست پیدا کنند.

 

۷-بر سرعت عمل خود بیفزایید

در محل کار احساس اضطرار کنید تا با سرعت بیشتری فعالیتهای خود را انجام بدهید.پس از تمام کردن کارتان،با سرعت به سر وقت کار بعدی بروید.با سرعت گامی که انتخاب می کنید،سریع تر به خواسته های خود می رسید.

 

۸-هوشمندانه کار کنید

به ارزش کاری که انجام می دهید،توجه کنید.در حالی که تعداد ساعات کاری مهم است ،نکته مهم دیگر کمیت و کیفیت کاری است که انجام می دهید.بار دیگر ،هر چه برای کارهای پر ارزش تر بیشتر صرف وقت کنید ،نتایج بزرگ تری به دست می آورید.

 

۹-کارتان را با مهارتهایتان همخوان کنید

مهارت و تجربه ایفاگر نقش مهمی هستند.اگر در کارتان از مهارت و تجربه بیشتری برخوردار باشید،با سرعت بیشتری به نتیجه می رسید.همیشه تلاش کنید در کار مهمی که انجام می دهید ،موثرتر رفتار کنید.

 

۱۰-کارهیتان را دسته بندی کنید

فعالیتهای مشابه را در یک گروه قرار دهید و همه آنها را به اتفاق تمام کنید.مثلاً در یک زمان مشخص با کسانی که لازم است ،تماس تلفنی بگیرید.اسلایدهای را که برای ارائه محصولتان لازم دارید،به یک باره تهیه کنید

 

۱۱-از تعداد اقدامهای خود بکاهید

چندین بخش از کارتان را در کنار هم قرار بدهید،از اقدامات متعدد بکاهید.هر جا که امکان داشت ،از انجام دادن کارهای کم اهمیت خودداری ورزید

 

[message_box bg_color=”rgb(245, 245, 245)” text_color=”light”]

[row v_align=”middle” h_align=”center”]

[col span__sm=”12″]

نام کتاب : موفقیت شغلی

نام نویسنده :بریان تریسی

مترجم:مهدی قراچه داغی

انتشارات:ذهن آویز

[/col]

[/row]

[/message_box]

 

 

آموزش های پیشنهادی مدرس نوین

Thanks! Copy your coupon code

first

Minimum order of $25

Get 10% off now!
ورود | ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد