7 نکته برای رشد شخصی

رشد شخصیت

فهرست مقاله

رشد شخصی یک سفر مادام العمر است. افرادی که عمداً قصد دارند زندگی خود را از طریق رشد و توسعه خود غنی کنند، گزارشها نشان می دهد که شادتر، موفق تر هستند و روابط بهتری دارند. در این مقاله توضیح می‌دهیم که چرا رشد شخصی برای شغل شما مهم است و نکاتی را فهرست می‌کنیم که به شما کمک می‌کند تا در مسیر توسعه شخصی شروع کنید.

چرا رشد شخصی مهم است؟

چه از نظر فکری، اخلاقی، جسمی یا همه موارد فوق، رشد شخصی نتیجه مستقیم تلاش هایی است که برای بهبود خود انجام می شود. هدف از رشد شخصی که گاهی اوقات به عنوان خودسازی یا خودشکوفایی از آن یاد می شود، بهبود عادات، رفتار، اعمال و واکنش های فرد است. برخی از نمونه های توسعه شخصی عبارتند از:

  • یاد بگیرید که خشم خود را کنترل کنید
  • یادگیری غلبه بر میل به به تعویق انداختن کار
  • از طریق ورزش و یک رژیم غذایی سالم برای بدن خود وقت بگذارید.
  • یادگیری ترک عادت تنبلی
  • یاد بگیرید که با ملاحظه تر باشید
  • یاد بگیرید که مسئولیت پذیرتر شوید
  • توسعه مهارت های جدید و یادگیری چیزهای جدید
  • تغییر طرز فکر
  • اتخاذ نگرش مثبت تر

استراتژی های رشد شخصی

در حالی که مسیر رشد شخصی هر فرد متفاوت است، در اینجا چند عادت وجود دارد که می توانید برای شروع تحول خود اتخاذ کنید:

1- به یادگیری ادامه دهید

توانایی و تمایل به یادگیری مهارت‌های قدرتمندی هستند که می‌توانند تأثیر مثبتی بر بسیاری از زمینه‌های زندگی شما از جمله حرفه‌ای داشته باشند. یادگیری می تواند به معنای سنتی از طریق خواندن یا مطالعه، یا به معنای بیشتر بین فردی از طریق گوش دادن صورت گیرد. در هر صورت، این یک جنبه حیاتی از توسعه شخصی است.

آموزش و پرورش همیشه پیامدهای اقتصادی داشته است. برای بسیاری، یادگیری می تواند مانند یک تجملات باشد. با این حال، بیش از هر زمان دیگری منابع برای افرادی وجود دارد که به دنبال گسترش دانش خود هستند. چه از برنامه های رایگان آنلاین یا منابعی مانند کتابخانه استفاده کنید، فرصت های زیادی برای یادگیری وجود دارد.

یکی دیگر از جنبه های مهم یادگیری گوش دادن است. گوش دادن یک ابزار یادگیری قدرتمند است که به شما کمک می کند مهارت ها و روابط بین فردی خود را توسعه دهید. از طریق گوش دادن به تجربیات و نظرات دیگران است که می توانید درک خود از جهان و جایگاه خود را در آن گسترش دهید.

 

2- کارهای داوطلبانه انجام دهید

فرصت‌های داوطلبانه راهی فوق‌العاده برای انجام کارهای خوب، یادگیری مهارت‌های جدید و به دست آوردن دیدگاه ارزشمند است. در حین کار داوطلبانه، مهارت هایی وجود دارد که یک هماهنگ کننده داوطلب دوست دارد به شما آموزش دهد، اما در غیر این صورت ممکن است هرگز آنها را یاد نگیرید. کمک به دیگران همچنین می تواند با افزایش توانایی شما در همدلی و همچنین با گسترش جهان بینی به رشد شخصی شما کمک کند.

 

3- چیزها و مکان های جدید را تجربه کنید

مانند کار داوطلبانه و یادگیری، سفر نیز بخش مهمی از دستیابی به دیدگاه است.سفر می تواند فرآیندهای فکری، حواس و رشد شخصی شما را به چالش بکشد.

اگرچه سفرهای بین المللی بیشترین انگیزه را ارائه می دهد، اما لازم نیست برای دیدن چیزهای جدید به کشور دیگری بروید. اغلب اوقات، حتی یک شهر یا ایالت متفاوت می تواند کاتالیزوری باشد که خلاقیت و شادی شما را القا می کند.

 

4- خلاق باشید

خلاقیت باعث ارتقای خودآگاهی می شود که جنبه مهمی از رشد و توسعه شخصی است. برای تجربه مزایای خلاقیت، نیازی به خلاقیت ماهر نیست. چه تصمیم به رقصیدن، نقاشی کردن، نوشتن، عکاسی، نواختن موسیقی، بازیگری یا هر کار خلاقانه دیگری داشته باشید، متوجه خواهید شد که عمل خلق کردن بسیار جذاب است و در نهایت، بسیار مهمتر از نتیجه نهایی است.

 

5- سلامتی خود را در اولویت قرار دهید

رشد شخصی مستلزم تعهد و انضباط شخصی است. این بدان معناست ، آنچه برای شما خوب است اولویت بندی کنید. مراقبت و احترام با بدن بخش مهمی از رشد فردی شماست.

رشد شخصی یک تلاش فعال است و مستلزم قدرت و استقامت است، به همین دلیل است که تناسب اندام برای رشد شخصی بسیار مفید است. اولویت دادن به سلامتی مانند خوردن یک رژیم غذایی متعادل و سالم و ورزش است. خواب کافی و مصرف ویتامین هایتان است. یک سبک زندگی سالم فواید بسیاری را به همراه خواهد داشت، یکی از آنها این است که دیدگاه شما کاملاً برای بهتر شدن تغییر خواهد کرد.

 

6- زندگی خود را ارزیابی کنید

خودآگاهی یک جنبه کلیدی رشد شخصی است، بنابراین مهم است که برای ارزیابی کامل زندگی خود کمی زمان بگذارید. در اینجا چند سؤال مهم وجود دارد که باید از خود بپرسید که به شما در ارزیابی مؤثر زندگی خود کمک می کند:

الان زندگیت چطوره؟ از چه حوزه هایی راضی هستید؟ چه حوزه هایی را نیاز به بهبود می دانید؟

دوست دارید زندگی شما چگونه باشد؟ چگونه امیدوار هستید که خود را بهبود ببخشید، و چرا انجام این کار مهم است؟

چگونه این تغییرات را انجام می دهید، و برای انجام این کار به چه کاری نیاز دارید؟ چه دانش و تجربیاتی به پیشرفت شخصی شما کمک می کند؟ زمانی را صرف جستجوی منابعی کنید که در طول سفر به شما کمک کنند.

جدول زمانی شما چیست؟ فهرستی از فعالیت ها و چیزهایی که دوست دارید تجربه کنید تهیه کنید و نقاط عطف ایجاد کنید تا پیشرفت خود را پیگیری کنید.

 ایجاد تغییر و رشد نیاز به اقدام دارد، پس با برداشتن گام های کوچک برای بهبود وضعیت خود در زندگی شروع کنید.

 

7- زمان خود را مدیریت کنید

اتلاف وقت بسیار آسان است و بیشتر ما هر روز ساعت ها بدون اینکه متوجه باشیم این کار را انجام می دهیم. ممکن است احساس کنید که وقت ندارید، اما این احتمالاً فقط یک توهم است. شما زمان دارید، فقط باید نحوه صرف آن را اصلاح کنید. اولویت دادن به رشد شخصی، نحوه گذراندن اوقات فراغت خود را به شدت تغییر خواهد داد.

در اینجا برخی از فعالیت‌های متداول اتلاف وقت، و نحوه بازسازی آنها به نفع پیشرفت شخصی خود آورده شده است:

کمتر تلویزیون تماشا کنید و زمانی که تماشا می‌کنید، واقعاً به تماشای نمایش‌ها و فیلم‌هایی که دوست دارید تمرکز کنید، به‌جای اینکه چیزهایی را که واقعاً به آن علاقه‌ای ندارید زیاد تماشا کنید.

مدت زمانی را که بی هدف صرف گشت و گذار در اینترنت می کنید را کاهش دهید. یک تایمر تنظیم کنید تا از مدت زمان گذشته آگاه شوید.

در رفت و آمد خود تجدید نظر کنید و به جای رانندگی از اتوبوس استفاده کنید. سپس می توانید از زمان خود برای خواندن، مدیتیشن یا گوش دادن به پادکست ها و یادگیری اطلاعات یا مهارت های جدید استفاده کنید.

 

 

 

 

آموزش های پیشنهادی مدرس نوین

Thanks! Copy your coupon code

first

Minimum order of $25

Get 10% off now!
ورود | ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد