۵ گام برای توسعه‌ی خلاقیت فردی جهت دستیابی به بهترین ایده تبلیغاتی

فهرست مقاله

مهم‌ترین ابزار خلاقیت ،ضمیر ناخودآگاه ماست.از این روگاه این ایده ‌ها در شرایط و موقعیت‌های متفاوت با توجه به آمادگی فکری به ذهنمان خطور می‌نماید.

لوینسون،معروف‌ترین نویسنده و چهره‌ی سرشناس بازاریابی و تبلیغات چریکی ،پنج گام زیر را برای توسعه‌ی خلاقیت‌های فردی و دست‌یابی به بهترین ایده‌‌های تبلیغاتی ارائه کرده است:

گام اول – آنچه در مورد محصولات یا خدمات شما برایتان خارق‌العاده جذاب یا ارزشمند است ،شناسایی کنید.

تاکید تبلیغات چریکی بر همین نقطه است ،نقطه ‌ای که آغاز ایده‌پردازی است.آنچه شما را مجذوب خود می کند،برای دیگران نیز می تواند سرگرم کننده،غیر منتظره و منحصر‌به فرد باد.پس پیش از هر چیز باید ارزش ها و برتری‌های خود را نسبت به سایر رقبا شناسایی کرده ،از آن به عنوان شروع تبلیغات چریکی استفاده نمایید.

 

گام دوم – خط رقابت خود را با دیگر شرکت ها مشخص کنید.

زمانی که برتری‌ها و ارزش‌های درونی خود را شناختید باید دریابید که چگونه می‌توان از آن ها به صورت خط متمایز ‌کننده‌ی شما از سایر رقبا استفاده کرد.برای این منظور باید بدانید که مشتریان با گرایش به سمت شما چه چیزهایی را کسب می کنند که در سایر گزینه های رقیب وجود ندارد.این جاست که کار برای شرکت های مقلد که بدون بهره‌مندی از مزیت های رقابتی به بازار گام نهاده‌اند،دشوار می شود.

 

گام سوم – مرز میان تبلیغات خود و باورپذیری را از میان بردارید.

فراموش نکنید که می خواهید ایده‌ای تبلیغاتی را ارائه نمایید،اگرچه باید تمامی گفته‌های شما مبنی بر واقعیت باشد،اما در تبلیغات همیشه جایی برای اغراق و بزرگ نمایی وجود دارد.موفق‌ترین آگهی‌های تبلیغاتی آن‌هایی هستند که با انتخاب واژه‌ها،تصاویر و مفاهیمی ساده و باورپذیر به راحتی برای مخاطبین قابل درک هستند و در ذهنشان جای می‌گیرند.

کاری نکنید که مخاطب با خود بگوید ؛من که باور نمی‌کنم؛ شنیدن این حرف ،ساده‌ترین را برای شناخت یک تبلیغ چریکی ناموفق است.

 

گام چهارم – مخاطبان خود را از جا بپرانید.

کاری کنید که مخاطب لحظه به لحظه تبلیغ شما را دنبال کند.اگر تبلیغی تهیه کنید که هیچکس به آن نگاه نمی‌کند،مطمئن باشید خلاقیت لازم را ندارد.مخاطبان امروز، از تماشای تبلیغات تکراری دلزده و سیر هستند.

مردم تنهایی به تبلیغاتی توجه دارند که برای آنان تازگی داشته و با علایق و خواسته‌هایشان همخوان باشد.

در بازارهای امروزی،تکرار یک آگهی تبلیغاتی برای هفته‌ها و ماه‌های متمادی نیاز نیست.طراحی و ارائه تبلیغات چریکی کم هزینه برای دفعاتی محدود می‌تواند هوش و حواس مخاطبان را جمع کرده ،آنان را به طور کامل مجذوب آگهی نماید.

 

گام پنجم- به مشتریان نشان دهید که دقیقاً چه کاری را باید انجام دهند

بسیاری از آگهی‌های تبلیغاتی در توجه به ۴ گام قبلی موفق می‌شوند و توجه مخاطبان را به خود جلب می‌کنند،ولی نکته‌ی نهایی در این است که پس از جلب توجه مخاطب ،او باید چه بکند؟تبلیغات چریکی موفق به این نکته به خوبی توجه می‌کند و آنچه از مخاطب انتظار می‌رود،آخرین لحظه به صراحت به او اعلام می‌شود .برای مثال، او به خرید یک محصول ،تماشای یک فیلم،از یک مکان و یا اجرای یک رفتار دعوت می‌شود.مخاطب را مجذوب تبلیغات خود رها نکنید،به بیان ساده‌تر،دست او را بگیرید و به مقصدی که انتظار دارید،هدایتش کنید.

 

 

 

 

 

آموزش های پیشنهادی مدرس نوین

Thanks! Copy your coupon code

first

Minimum order of $25

Get 10% off now!
ورود | ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد