۲ مانع بر سر راه موفقیت فروش !

فهرست مقاله

در کار فروش دو مانع وجود دارد ،این هر دو مانع ذهنی هستند.اینها عبارت اند از ترس از شکست و ترس از رد شدن.

ترس از شکست خوردن مهم ترین تک دلیل شکست خوردن در زندگی بالغانه است.این خود شکست نیست،بلکه ترس از شکست است،مجسم کردن شکست است ،پیش بینی کردن شکست است که سبب می شود نتوانید در سطح مطلوبی ظاهر شوید.

ترس از شکست هراسی مربوط به عمق ذهن نیمه هوشیار شماست .همه ما این را در اوایل زندگی در خود ایجاد می کنیم .انتقادات مخرب پدر یا مادر یا هر دوی آنها در زمانی که کودک هستیم یکی از دلایل این موقعیت است.اگر وقتی کودک بودید پدر و مادرتان مرتب از شما انتقاد می کردند،در دوران  بلوغ نگران شکست خوردن خواهید بود و دست کم تا زمانی که نیاموزید با این موقعیت برخورد بکنید،وضع به همین شکل باقی می ماند.

دومین مانع بزرگ فروش ترس از رد شدن و مورد بی اعتنایی قرار گرفتن است.می ترسیم که خریدار احتمالی به ما جواب نه بدهد.می ترسیم مورد بی احترامی ،تایید نشدن و انتقاد واقع شویم.

واقعیتی است که ۸۰ درصد تماس برای فروش با جواب نه روبرو رو می شود که این هزاران دلیل متفاوت دارد.این بدان معنا نیست که اشکالی در کار فروشنده یا کالای مورد فروش وجود دارد .اشخاص از آن جهت نه می گویند زیرا به خرید کالای مورد نظر احتیاج ندارند،آن را نمی خواهند ،نمی توانند از آن استفاده کنند،توان پرداخت پولش را ندارند،دلایل دیگری هم می تواند در کار باشد.

اگر در کار فروش هستید و می ترسید که جواب نه بگیرید،راه اشتباهی برای کسب معیشت انتخاب کرده اید .واقعیتی است که با دست ردهای متعدد روبه رو خواهید شد.هر تجربه شکست خوردن یا با دست رد مواجه شدن روی عزت نفس شما تاثیر می گذارد .تصویر ذهنی شما را خراب می کند،سبب می شود تا نسبت به خود احساس بدی پیدا کنید.و به این نتیجه برسید: من به اندازه کافی خوب نیستم.


برگرفته از کتاب روانشناسی فروش،بریان تریسی

 

آموزش های پیشنهادی مدرس نوین

Thanks! Copy your coupon code

first

Minimum order of $25

Get 10% off now!
ورود | ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد