10 راه برای به اتمام رساندن کارها

10 راه برای به اتمام رساندن کارها

فهرست مقاله

نادیده گرفتن یا فراموش کردن برخی از کارهایی که باید انجام دهید واقعاً آسان است، به همین دلیل است که این لیست از نکات ابزار مفیدی برای راهنمایی شما در مسیر درست و کمک به انجام کارها است.

1- فهرستی از کارها تهیه کنید

چه از یک دفتر خاطرات خاص، یک کاغذ یا یک برنامه فهرست کارها استفاده کنید، نوشتن کارهایی که باید انجام دهید یکی از مؤثرترین راه‌ها برای پیگیری همه آنهاست. و هیچ چیز بهتر از رضایتی نیست که در بررسی موارد از لیست خود پس از تکمیل آنها احساس می کنید.

 

2- اولویت بندی کنید

بعضی چیزها فوری هستند، بعضی چیزها هنوز فوری نیستند و چیزهای دیگر اصلاً خیلی مهم نیستند. سعی کنید بین کارهایی که باید همین الان انجام دهید و کارهایی که می توانید آنها را به بعد موکول کنید، تفاوت قائل شوید.

 

3- ضرب‌الاجل‌هایی را تعیین کنید و از یک دوست بخواهید تا بررسی کند که با آنها چگونه عمل می‌کنید

اگر در قبال شخص دیگری غیر از خودتان مسئولیت پذیر باشید، متعهدتر به انجام کارها خواهید بود. اگر فقط به خودتان پاسخگو هستید، وقتی متوجه شدید که می‌گویید «خوب، بعداً انجامش می‌دهم».

 

4- انجام کارها را با استراحت کافی و تفریح متعادل کنید

شما نمی توانید در هر لحظه بیداری سازنده باشید. همه ما باید استراحت کنیم. زمانی را برای انجام کاری آرامش بخش یا لذت بخش اختصاص دهید. سعی کنید محیط کارتان را از محیط بازیتان جدا کنید تا بتوانید به طور کامل روی یکی یا دیگری تمرکز کنید.

 

5- غلبه بر اهمال کاری کار آسانی نیست

هنگامی که نیاز به بهره وری دارید، عواملی که باعث حواس پرتی احتمالی می شوند را از اطراف خود حذف کنید، مانند تلفن همراه یا رایانه. قبل از اینکه به خودتان اجازه استراحت بدهید، یک چارچوب زمانی برای مدت زمانی که باید کارهای سازنده انجام دهید، تعیین کنید.

 

6- استرس را مدیریت کنید

استرس می تواند یک نیروی مفید، تا یک نقطه خاص باشد. اگر بیش از حد استرس داشته باشید، کاملاً معکوس می شود. نگاهی به چند راه برای آرامش بیندازید.

 

7- واقع بین باشید

خودتان را طوری قرار ندهید که شکست بخورید. اگر بزرگترین لیست کارهای جهان را برای خود بنویسید، به احتمال زیاد احساس می کنید کاملاً خسته شده اید و نمی خواهید همه چیز را در آن انجام دهید. برای خود اهداف قابل دستیابی و یک چارچوب زمانی واقع بینانه تعیین کنید.

 

8- از درخواست کمک نترسید

اگر احساس خستگی می کنید، یا آنطور که می توانید فشار را مدیریت نمی کنید، با دوستان یا یکی از اعضای خانواده صحبت کنید. حتی ممکن است بخواهید به گفتگو با یک مشاور فکر کنید.

 

9- برای کمک به تمرکز و احساس انگیزه فعال شوید

ثابت شده است که ورزش، خواه فقط یک قدم زدن در اطراف بلوک، یک جلسه در باشگاه، یا یک بازی ورزشی با دوستان باشد. افزایش تمرکز برابر است با افزایش بهره وری، بنابراین بروید کفش های ورزشی خود را بپوشید!

 

10- به خود پاداش دهید

وقتی کاری را در لیست کارهای خود تکمیل می کنید، نه تنها لذت انجام آن را تجربه می کنید، بلکه می توانید با انواع چیزهای سرگرم کننده به خودتان پاداش دهید: یک شب با دوستانتان بیرون بروید، چرت بزنید یا درست کنید.

 


منبع :https://au.reachout.com


 

آموزش های پیشنهادی مدرس نوین

Thanks! Copy your coupon code

first

Minimum order of $25

Get 10% off now!
ورود | ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد