10 نمونه تیتر جذاب برای نوشتن عنوان‌های تبلیغاتی

10 نمونه تیتر جذاب برای نوشتن عنوان‌های تبلیغاتی

فهرست مقاله

هنگام نوشتن یک تبلیغ، چندین عنصر مختلف وجود دارد که باید از آنها آگاه باشید. قبل از اینکه به سراغ تهیه یک متن و طراحی خوب باشید باید هدف خود از تبلیغات را بدانید. بعد از آن است که می‌توانید یک متن تبلیغاتی خوب آماده کنید. تیتر اصلی متن تبلیغاتی شما باید سرگرم‌کننده باشد تا توجه خواننده را جلب کند، تصویر باید برجسته و پیشنهاد باید برای تشویق به انجام یک عمل باشد. اما هر یک از این موارد تنها کسری از عملکرد تبلیغ را به خود اختصاص می‌دهند.

بدون یک عنوان پرارزش که حس کنجکاوی خواننده را بر می‌انگیزد، خواننده هرگز پیگیر تبلیغ شما نمی‌شود. در ادامه مطلب، ما به 10 تا از بهترین عناوین در تاریخچه تبلیغات خواهیم پرداخت.

چه چیزی موجب ایجاد یک تیتر خوب می‌شود؟

یک تیتر خوب توجه مخاطب را به خود جلب می‌کند، برجسته‌ترین مزیت محصول یا خدمات شما را خلاصه و از کلمات جذاب استفاده می‌کند. در واقع بهترین سرفصل‌ها کوتاه، مختصر و جذاب هستند و همچنین توانایی بالایی برای بیدار کردن حس کنجکاوی مخاطب دارند.

یک تیتر خوب از کلمات عملی، متن توصیفی، واژگان رایج استفاده می‌کند و مختص مخاطب هدف است. عناوین خوب برای خواندن ادامه متن، الهام‌بخش هستند.

درک مخاطب شما

برای نوشتن یک تیتر خوب، باید مخاطب خود را درک کنید. برای درک مخاطبان خود، باید بزرگ‌ترین مشکلات، بزرگ‌ترین خواسته‌ها، نیازها و ترس‌های آنها را بشناسید.

دانستن اینکه چه چیزی آنها را وادار به انجام آنچه شما می‌خواهید می‌کند تنها راهی است که می‌توانید محصول یا خدمات خود را به نیازها و خواسته‌های فوری آنها متصل کنید. این به آنها انگیزه می‌دهد تا بیشتر بیاموزند و برند شما را بپذیرند.

ارزش و مزایا

بهترین سرفصل‌ها برای خواننده ارزش قائل می‌شوند. این ارزش قائل‌شدن می‌تواند از طریق ارائه راه‌حلی برای مشکل آنها، راهی برای رسیدن به آنچه می‌خواهند یا اطلاعات مفیدی باشد که به دنبال آن بوده‌اند. سرفصل‌ها نیز مزایا را نشان می‌دهند. مزیت شماره یک برای محصول را، آنی انتخاب کنید که مصرف‌کننده می‌تواند از محصول یا خدمات شما به دست آورد و آن را به نقطه کانونی تیتر آگهی خود تبدیل کنید.

 

10 نمونه از بهترین تیترهای تبلیغاتی

1- راز دوست داشته شدن

همه عاشق یک راز خوب هستند، به‌خصوص وقتی که برایشان مفید باشد. یادگیری اینکه چگونه متقاعدکننده‌تر باشید و مردم را وادار کنید که مانند خودتان عمل کنند و فکر کنند همیشه یک عامل انگیزشی برای متخصصان تجارت خواهد بود.

2- یک اشتباه کوچک که برای کشاورز 3000 دلار در سال هزینه دارد.

این عنوان بر عامل “خطر ضرر” تکیه دارد. ایده ازدست‌دادن چیزی باارزش، به‌ویژه پول، بیشتر مردم را تشویق می‌کند تا برای جلوگیری از این اتفاق تلاش کنند.

3- توصیه به همسرانی که شوهرانشان پول پس‌انداز نمی‌کنند.

این تیتر جمعیت مخاطب بسیار خاصی را هدف قرار می‌دهد. همسرانی که از پس‌اندازنکردن شوهران خود خسته شده‌اند. مخاطب هدف وقتی این تیتر را ببیند با خود می‌گوید “این تبلیغ فقط برای من توسط شخصی درست مثل من نوشته شده است”. این نوع تبلیغ اگر توسط جمعیت مناسب دیده شود، فوق‌العاده عمل می‌کند.

4- شش نوع سرمایه‌گذار موفق. شما در کدام گروه هستید؟

دادن این فرصت به خوانندگان برای طبقه‌بندی خود معجزه می‌کند. به همین دلیل است که نظرسنجی‌هایی در مورد خودشناسی بسیار محبوب هستند.

5- چگونه یک کشف جدید یک دختر ساده را زیبا کرد؟

جدید، کشف، زیبا، ساده. همه کلماتی هستند که چیزی مطلوب و مرتبط را توصیف می‌کنند. این کلمات توصیفی به خواننده کمک می‌کند تا قبل و بعد از محصول یا خدمات را در ذهن خود تجسم کند. ممکن است خواننده با جنبه “دختر ساده” در عنوان ارتباط برقرار کند و یا حتی ممکن است بخواهد به آن احساس زیبایی دست یابد.

6- چگونه می‌توان دوستانی به دست آورد و بر مردم تأثیر گذاشت.

جملاتی که با “چگونه” آغاز می‌شود همیشه کنجکاوی افراد را تحریک می‌کنند، به‌خصوص زمانی که به سود مرتبط باشد. به‌دست‌آوردن دوستان و تأثیرگذاری بر مردم، دو مورد از مطلوب‌ترین ویژگی‌های شناخته شده برای بشر است، به همین دلیل است که این عنوان کتاب، نویسنده را به یکی از پرفروش‌ترین نویسندگان در میان جمعیت‌شناختی تاجران حرفه‌ای تبدیل کرده است.

7- آیا در یادگیری زبان انگلیسی این اشتباهات را انجام می‌دهید؟

این تیتر باعث ایجاد اضطراب و ترس می‌شود که ممکن است کاری که خواننده انجام می‌دهد اشتباه باشد. می‌توانید تصور کنید که با مرور یک مجله، این عنوان می‌تواند باعث شود که از کنجکاوی برای یادگیری بیشتر به خواندن ادامه دهید.

8- چرا برخی از مردم تقریباً همیشه در بازار سهام کسب درآمد می‌کنند؟

این تیتر به چند دلیل موفق شد. مردم موفقیت در زندگی را دوست دارند، به‌خصوص وقتی که شامل کسب درآمد باشد. این تیتر همچنین به سؤال “چرا” پاسخ می‌دهد و تقریباً تضمینی برای کسب درآمد همیشگی می‌دهد و همچنین گروه خاصی از افراد را هدف قرار می‌دهد، کسانی که به بازار سهام علاقه‌مند هستند.

9- چگونه حافظه‌ام را در یک شب بهبود بخشیدم.

این تیتر جنبه “چگونگی” یک مزیت کلی را دارد که به‌راحتی می‌تواند با تحریک حس کنجکاوی با مخاطبان هدف خود ارتباط برقرار کند.

10- آیا این علائم “خستگی اعصاب” را دارید؟

نگرانی‌های مربوط به‌سلامتی راه بسیار مؤثری برای جلب‌توجه دیگران است، به‌ویژه اگر به طور نامحسوس سؤال و کنجکاوی خواننده را که احتمالاً علائم را دارد القا کنید. اگر از این عنوان غیراخلاقی استفاده شود، می‌تواند یک عنوان بسیار منفی باشد، اما قطعاً خواننده را تشویق می‌کند که به خواندن ادامه دهد تا متوجه شود آیا علائمی دارد که می‌تواند بر اعصاب آنها تأثیر بگذارد.

سخن آخر

برای اینکه یک تیتر تبلیغاتی مؤثر داشته باشید، مهم‌ترین مسئله‌ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که متن اصلی شما باید به‌گونه‌ای تنظیم شود که مخاطب هدف شما را به خود جلب کند. استفاده از یک عنوان پرارزش که آیتم‌هایی مانند ایجاد حس کنجکاوی، مختصر و جذاب بودن را رعایت کرده باشد، مخاطب به سمت آنچه شما انتظار دارید سوق می‌دهد. البته گنجاندن مزیت رقابتی محصول یا خدمات خود را نباید نادیده بگیرید.

 

منابع:

آموزش های پیشنهادی مدرس نوین

Thanks! Copy your coupon code

first

Minimum order of $25

Get 10% off now!
ورود | ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد