۶ ویژگی کسب و کار بی همتا

ویژگی کسب و کار بی همتا

فهرست مقاله

۱-رشد کسب و کار مانند رشد گیاهان زمان می طلبد تا درختی بلند و تنومند شود.در نتیجه گاه رشد آنها بسیار است و گاه اندک و گاه هیچ.نسبت به رشد کسب و کار خود همان اندازه صبور باشید که نسبت به رشد بذر درخت بلوط یا کاج صبر به خرج دهید.

 

۲-هر کسب و کاری برای رشد از سه مرحله نوزادی و نوجوانی و پختگی می گذرد تا تکامل یابد.در دوران نوزادی مدام باید به آن خوراک رساند و از آن پرستاری کرد.باید پیوسته به آن کمک و رسیدگی کنید بی آن که انتظار بازگشتی داشته باشید

وقتی کسب و کار به دوران نوجوانی رسید می تواند روی پای خود بایستد و از خود حمایت کند.نکته مهم این است که در این مرحله با آن مانند کسب و کاری پخته و تکامل یافته رفتار نکنید.چون هنوز جوان است بکوشید از آن برداشت ننمایید یا برداشت شما اندک باشد.مراقب باشید که در گسترش کارتان شتاب نورزید.رشد باید آهسته و پیوسته باشد.

 

۳-اگر تجسمتان نیرومند باشد و آن را در ذهنتان محظوظ نگاه دارید به هدفهایتان خواهید رسید و کسب و کارتان به مرحله پختگی دست خواهد یافت و چنان قدرتمند خواهد شد که خواهد توانست از خودتان و بسیاری از افراد دیگر به وفور حمایت کند.

 

۴-وقتی کسب و کارتان به مرحله پختگی رسید پولتان را خردمندانه خرج کنید.همواره مبلغ قابل ملاحظه یی را به عنوان ذخیره نگاه دارید تا کسب و کارتان مواقع دشوار را آسانتر تاب آورد.احتمالاً زمان های دشوار نیز وجود خواهد داشت.کسب و کارهایی که نقدینگی قابل توجهی را ذخیره کرده اند می توانند تمام این دوره ها را تاب آورد.

 

۵-باید پس انداز داشته باشید تا بتوانید از آن برداشت کنید،و حتی در صودت لزوم به شرکت خود وام دهید.نگذارید دچار پرداخت اقساط ماهانه شوید.قروض خود را بپردازید.

 

۶-به محض اینکه شرکت شما سودآور شد ۱۰ درصد از آن سود را ببخشایید.دست کم ۵ درصد از سود شرکت خود را به سازمان های ارزشمند غیر انتفاعی هدیه کنید.۵ درصد را نیز به کارمندان و دوستان و خویشاوندان و سایر افراد سزاوار و برای دلایل نیکو اهدا کنید.هر چه بیشتر ببخشید بیشتر می ستانید،و نه تنها از نظر مالی بلکه موهبتهای مهمتری چون رضایت و خرسندی و توفیق و شادمانی و محبت را .

 

 

آموزش های پیشنهادی مدرس نوین

Thanks! Copy your coupon code

first

Minimum order of $25

Get 10% off now!
ورود | ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد